Robert Němec

Leden 2021

Nevlastním stavební firmu, ale moji známí to tak berou. Už dvacet let se zabývám stavbou domů, ať již na klíč pro své známé, nebo si jen tak vytipuji pozemek, stavím dům a v průběhu stavby najdu kupce. Pracuji sám na sebe, mám partičku stálých řemeslníků, kteří se postarají o to, co nezvládnu sám. Vše zaštítím, zaplatím práce, vyjednám s kupcem cenu, zálohy doplatek a podobně. Když jsem ve své blízkosti viděl prodej atraktivního pozemku za dobrou cenu, ale měl finance v právě probíhající stavbě, rozhodl jsem se, že poprvé v životě zažádám o větší úvěr v bance.

Moje osobní bankéřka, jak se paní nazývala, byla po telefonu velmi vstřícná a hned jsem si domluvil návštěvu pobočky. Bohužel veškerý optimismus se začal při osobním jednání rychle vytrácet. Ve všem byl problém. Dokumenty. Potvrzení. Účel hypotéky. Příjmy. Smysl podnikání. Například moje daňová přiznání, která jsem měl za dvacet let zpátky, byla posledních pár let jako na houpačce – když jsem loni dostavěl dům až v listopadu, prodal ho v lednu, měl jsem příjem až letos a v očích banky jsem loni asi ani nemohl pít vodu!!! Odešel jsem s tím, že pozemek nekoupím.

Přesto jsem oslovil prodávajícího, s nabídkou zájmu o pozemek a otázkou, zda by mi počkal s kupní cenou do prodeje stávajícího projektu. Prodávající mi však sdělil, že s prodejem spěchá, neboť by rád co nejdříve doplatil dluh váznoucí na pozemku. Tím jsem se dostal ke společnosti Bona Fit, a.s. Po zkušenostech jsem se najednou divil, co vše se dá řešit. Pomohli mi s nákupem pozemku a zároveň jsme se dohodli na úvěrovém rámci, kdybych potřeboval další peníze na investice. Nyní stavím pět domů najednou a spolupráce se společností Bona Fit mně po dvaceti letech pomohla pořádně rozjet podnikání.

Další aktuality

Červen 2024

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU

Detail aktuality
Listopad 2023

Pozvánka na řádnou valnou hromadu

Detail aktuality
Květen 2023

Pozvánka na řádnou valnou hromadu

Detail aktuality