Milan Varga

Prosinec 2020

Vždy jsme s manželkou snili, že na stáří prodáme byt a koupíme domek na vesnici. Doplatili jsme hypotéku již před časem a poslední roky šly ceny u nás ve městě docela nahoru, věděli jsme tedy, že nám ještě z prodeje bytu a nákupu domu peníze zbydou.

Domek, který jsme našli v místě, kam tak rádi jezdíme na výlety, splňoval přesně naše představy. Měl jediný problém a tím byla nutná rekonstrukce. Nechali jsme si nacenit práce a byli spokojeni, že nám po nákupu opravě a prodeji bytu zbyde ještě více než dva miliony korun. Opravy měly trvat devět měsíců a my začali řešit přípravy na nákup domu a prodej bytu. U toho se bohužel vše zadrhlo. Dům jsme měli uhradit do dvou měsíců, ale bydlet v něm budeme moci až po rekonstrukci a do té doby musíme užívat byt, takže ho nemůžeme prodat hned.

Jako začínající důchodci jsme neměli příjmy a věk na hypotéku a z rodiny nám nikdo na koupi domu a jeho rekonstrukci půjčit nemohl. Svěřil jsem se se svým problémem kamarádovi, který mi doporučil společnost Bona Fit, a.s.

Dostali jsme s manželkou úvěr na rok a půl na nákup a rekonstrukci domu s tím, že úvěr bude vrácen z prodeje našeho bytu. Úroky uhradíme až nakonec a počítají se jen z vyčerpané částky a jen do okamžiku doplacení. Smlouvy jsme dostali týden před podpisem, protože jsme je chtěli nechat zkontrolovat od právníka.
Děkujeme.

Další aktuality

Červen 2024

POZVÁNKA NA VALNOU HROMADU

Detail aktuality
Listopad 2023

Pozvánka na řádnou valnou hromadu

Detail aktuality
Květen 2023

Pozvánka na řádnou valnou hromadu

Detail aktuality