Milan Varga

Prosinec 2020

Vždy jsme s manželkou snili, že na stáří prodáme byt a koupíme domek na vesnici. Doplatili jsme hypotéku již před časem a poslední roky šly ceny u nás ve městě docela nahoru, věděli jsme tedy, že nám ještě z prodeje bytu a nákupu domu peníze zbydou.

Domek, který jsme našli v místě, kam tak rádi jezdíme na výlety, splňoval přesně naše představy. Měl jediný problém a tím byla nutná rekonstrukce. Nechali jsme si nacenit práce a byli spokojeni, že nám po nákupu opravě a prodeji bytu zbyde ještě více než dva miliony korun. Opravy měly trvat devět měsíců a my začali řešit přípravy na nákup domu a prodej bytu. U toho se bohužel vše zadrhlo. Dům jsme měli uhradit do dvou měsíců, ale bydlet v něm budeme moci až po rekonstrukci a do té doby musíme užívat byt, takže ho nemůžeme prodat hned.

Jako začínající důchodci jsme neměli příjmy a věk na hypotéku a z rodiny nám nikdo na koupi domu a jeho rekonstrukci půjčit nemohl. Svěřil jsem se se svým problémem kamarádovi, který mi doporučil společnost Bona Fit, a.s.

Dostali jsme s manželkou úvěr na rok a půl na nákup a rekonstrukci domu s tím, že úvěr bude vrácen z prodeje našeho bytu. Úroky uhradíme až nakonec a počítají se jen z vyčerpané částky a jen do okamžiku doplacení. Smlouvy jsme dostali týden před podpisem, protože jsme je chtěli nechat zkontrolovat od právníka.
Děkujeme.

Další aktuality

Červen 2022

4.7. je uzavřena pobočka v PCE

Detail aktuality
Květen 2022

Pozvánka na řádnou valnou hromadu

Detail aktuality
Březen 2022

Hledáme účetní

Detail aktuality